Повірка газового лічильника

1. Повірка лічильників газу здійснюється згідно із:

– Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність»,

– Порядком подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 474,

– Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1379/27824

2. Як дізнатися, коли має бути чергова періодична повірка лічильника:

Міжповірочний інтервал побутових лічильників газу становить 8 років і рахується з дати його первинної повірки на заводі виробника (як правило, це дата випуску лічильника, яку можна знайти в паспорті пристрою), незалежно від типу лічильника і виробника.

При цьому необхідно пам’ятати, що законодавство дозволяє проводити позачергову повірку чи експертизу приладу до закінчення міжповірочного інтервалу.

3. Як проходить періодична повірка:

Представники газового підприємства спільно зі споживачем складають та підписують «Акт про демонтаж лічильника газу для проведення періодичної повірки» у двох примірниках, один з яких залишається у споживача, а інший – у представника організації.

Перед демонтажем лічильника проводиться його обстеження, під час якого перевіряються:

– наявність, цілісність та співпадіння номерів пломб на приєднувальних патрубках;

– наявність, цілісність пломб на лічильному механізмі та корпусі лічильника;

– зовнішній вигляд лічильника, відсутність на ньому механічних пошкоджень;

– номер газового лічильника, завод-виробник, рік випуску, дата останньої повірки, його останній показник;

– функціонування лічильника.

В разі виявлення будь-яких порушень, складається «Акт про виявлені порушення», а прилад підлягає обов’язковій експертизі.

4. За чий рахунок здійснюється повірка лічильника?

Періодична повірка лічильників, а також демонтаж, транспортування та монтаж для фізичних осіб здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства.

Позачергова повірка лічильника газу на вимогу споживача та пов’язані з цим витрати оплачуються заявником за затвердженими розцінками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *